Kontakta oss – Calmare Internationella Skola

Ledning/administration

Elin Molén

Elevadministration
elin.molen@cis.se

David Ekström

Vaktmästare
david.ekstrom@cis.se

Mattias Mild

vVD och Utvecklingschef
073-326 24 53
mattias.mild@cis.se

Malin Toro Nilsson

Rektor
0480-36 31 17
malin.toronilsson@cis.se

Kerstin Sjöberg

Skolsköterska & kurator
0480-262 49
kerstin.sjoberg@cis.se

Patrik Gahm

Studie- och yrkesvägledare.
070-841 79 88
patrik.gahm@cis.se

Kristin Blomberg

Administration & ekonomi
0480-262 45
kristin.blomberg@cis.se

Roger Jonsson

IT-driftstekniker
076-63 22 923
roger.jonsson@cis.se

Orathai Granberg

Lokalvårdare

Anette Tigerstam-Blent

Café- och cateringansvarig

Lärare

Linda Eriksson

Lärare i svenska och svenska som andraspråk. Handledare för Nate28.
linda.eriksson@cis.se

Birger Jonsson

Lärare i naturkunskap och matematik.
birger.jonsson@cis.se

Eva Gutiérrez Ménez

Lärare i spanska och handledare för Nate19.
eva.g.menez@cis.se

Susanna Strandelid

Lärare i juridik.
susanna.strandelid@cis.se

Masako Fukino Lönnbro

Lärare i Japanska
masako.fukino-lonnbro@cis.se

Carole Lapierre

Lärare i Franska, Italienska.Handledare för EKSA28.
carole.lapierre@cis.se

Monika Stiernspetz

Lärare i Tyska och Histori. Handledare för Sa37.
monika.stiernspetz@cis.se

Stina Israelsson

Lärare i Kemi, Biologi och Naturkunskap. Handledare för Nate28.
stina.israelsson@cis.se

Patrik Gahm

Lärare i ekonomi och entreprenörskap. Handledare för EKSA28.
070-841 79 88
patrik.gahm@cis.se

Anna Brovell

Lärare i Idrott och Hälsa och Geografi. 1e lärare. Handledare för EK37.
anna.brovell@cis.se

Ludvig karlström

Lärare i Svenska och Historia. Handledare för Sa37.
ludvig.karlstrom@cis.se

Liridon Morina

Lärare i Samhällskunskap och Engelska. 1e lärare. Handledare för Ek37.
liridon.morina@cis.se

Mårten Hördegård

Lärare i Svenska. Handledare för Nate19.
marten.hordegard@cis.se

Tobias Hedberg

Lärare i Matematik och Fysik.Handledare för Nate37.
tobias.hedberg@cis.se

Monica Andersson

Lärare i Engelska och Psykologi. Handledare för Eksa19a.
monica.andersson@cis.se

Marcus Rydholm

Lärare i Idrott och Hälsa samt Engelska. Coach för golfgymnasiet. Handledare för Eksa19b.
marcus.rydholm@cis.se

Tobias Löfqvist

Lärare i Ensemble.
tobbel.music@gmail.com

Carl Söderquist

Lärare i Matematik, Fysik och Teknik. Handledare för Nate37.
carl.soderquist@cis.se