Kontakta oss – Calmare Internationella Skola

Ledning/administration

Mattias Mild

vVD och Utvecklingschef
073-326 24 53
mattias.mild@cis.se

Malin Toro Nilsson

Rektor
0480-36 31 17
malin.toronilsson@cis.se

Kerstin Sjöberg

Skolsköterska & kurator
0480-262 49
kerstin.sjoberg@cis.se

Patrik Gahm

Studie- och yrkesvägledare.
070-841 79 88
patrik.gahm@cis.se

Kristin Blomberg

Ekonomi
0480-262 45
kristin.blomberg@cis.se

Natalie Olsson

Elevadministration
natalie.olsson@sodraskolan.se

Niklas Nordén

Vaktmästare
niklas.norden@sodraskolan.se

Roger Jonsson

IT-drifttekniker
076-63 22 923
roger.jonsson@cis.se

Orathai Granberg

Lokalvårdare

Anette Tigerstam-Blent

Café- och cateringansvarig

Lärare

Victor Engelmartin

Lärare i samhällskunskap och handledare för klass Eksa10a
victor.engelmartin@cis.se

Elin Johansson

Lärare i engelska och elevcoach
elin.johansson@cis.se

Eva Gutiérrez Ménez

Lärare i spanska och handledare för Nate29.
eva.g.menez@cis.se

Ellen Elvung

Lärare i matematik och handledare för Eksa10b.
ellen.elvung@cis.se

Linda Eriksson

Lärare i svenska och svenska som andraspråk. Handledare för Nate38.
linda.eriksson@cis.se

Masako Fukino Lönnbro

Lärare i japanska
masako.fukino-lonnbro@cis.se

Carole Lapierre

Lärare i franska, italienska och entreprenörskap. Handledare för EKSA38.
carole.lapierre@cis.se

Claudia Schwartz

Lärare i tyska. Handledare för Nate10.
claudia.schwartz@cis.se

Stina Israelsson

Lärare i kemi, biologi och naturkunskap. Handledare för Nate38.
stina.israelsson@cis.se

Patrik Gahm

Lärare i ekonomi, entreprenörskap och juridik. Handledare för EKSA38.
070-841 79 88
patrik.gahm@cis.se

Anna Brovell

Lärare i idrott och hälsa och geografi. 1e lärare, hållbar skola. Handledare för Eksa10a. Ansvarig för CIS Idrottsgymnasium, PT-inriktning.
anna.brovell@cis.se

Ludvig karlström

Lärare i svenska och historia. Handledare för Eksa10b.
ludvig.karlstrom@cis.se

Liridon Morina

Lärare i samhällskunskap och engelska. 1e lärare i digitalisering.
liridon.morina@cis.se

Mårten Hördegård

Lärare i svenska och historia. Handledare för Nate29.
marten.hordegard@cis.se

Tobias Hedberg

Lärare i matematik och fysik. Handledare för Nate10.
tobias.hedberg@cis.se

Monica Andersson

Lärare i engelska och psykologi. Handledare för Eksa29a.
monica.andersson@cis.se

Marcus Rydholm

Lärare i idrott och hälsa samt engelska. Coach för golfgymnasiet och ansvarig för CIS Idrottsgymnasium. Handledare för Eksa29b.
marcus.rydholm@cis.se

Richard Nilsson

Lärare i Ensemble.
richard.nilsson@cis.se

Carl Söderquist

Lärare i matematik, fysik och teknik.
carl.soderquist@cis.se